Syng med Tyra Grove Krause

Glæd dig til at synge med på epidemiekspertens favoritter – denne gang er smitten ikke farlig. Mød Tyra Grove Krause og få en fornøjelig aften med fællessang på Kedelhuset.

(Eller spar 200 kr og køb partout til alle fire ‘syng med… -aftener’ i foråret 2024. Se mere her.)

Faglig direktør for Statens Seruminstitut Tyra Grove Krause er født i Silkeborg, men vokset op og har studeret i København. Hun er læge med en ph.d. fra 2003 og bor i Emdrup med mand og tre børn. Nu vender kvinden, der blev et kendt ansigt i medierne under coronaepidemien, tilbage til sin fødeby med et sangark under armen.

Fællessangen akkompagneres af Johannes Konstantin Neergaard.

PROGRAM:
Mulighed for tilkøb af tapas – serveret i ’skorstensloungen’ fra kl 17.30. Kom når det passer dig!
kl. 19.00 Dørene åbner til salen.
kl. 19.30 Fællessang med udleverede sangark. Sangaftenen varer godt 1,5 timer inkl. en kort pause.


TAPAS I SKORSTENSLOUNGEN!

Dette billede har en tom ALT-egenskab (billedbeskrivelse). Filnavnet er Kedel-mad-7-e1585233085841.jpg
Dette billede har en tom ALT-egenskab (billedbeskrivelse). Filnavnet er Kedel-mad-9-1024x576.jpg
Dette billede har en tom ALT-egenskab (billedbeskrivelse). Filnavnet er Kedel-mad-14-e1585232958916-edited.jpg

Nyd en lækker tapastallerken der serveres i vores ‘skorstenslounge’ fra kl 17.30 inden sangaftenen. Tilkøbes med billetten eller købes efterfølgende her på siden med knappen ‘køb tapas’ (Bestil senest kl. 16.00 dagen før.)

Vores tapastallerken består af nogle af årstidens fristelser, – kød, fisk, ost, m.v. med friskbagt brød og smør og leveres af Restaurant Stryget, Jysk Musikteater.

For yderligere info – kontakt:
STRYGET – Restaurant & Teatercafe, Papirfabrikken 80, 8600 Silkeborg
tlf. 3080 6973

Køb billet Mad og drikke
  • Dato
    Tirsdag 6. Feb 2024
  • Tid
    19.30
  • Sted
    Kedelhuset
    Papirfabrikken 72
    8600 Silkeborg
  • Billetpriser
    100 - 150 kr.
  • Kategorier
    Fællessang